?To już była najwyższa pora, żeby nagrać płytę studyjną? ? gitarzysta Leszek Winder o najnowszym krążku legendarnej Śląskiej Grupy Bluesowej, który już jesienią pojawi się na półkach sklepowych!

Ta bardzo wyczekiwana już płyta,  nosić będzie tytuł ?Kolory Bluesa?, a zarejestrowana została w składzie: Jan ?Kyks? Skrzek, Michał ?Gier? Giercuszkiewicz, Mirosław Rzepa, Leszek Winder oraz goście specjalni: Karolina Cygonek, Bronisław Duży, Jan Gałach, Krzysztof Głuch, Anna Kawalec, Michał Kielak, Adam Kulisz, Eugeniusz ?Siczka? Olejarczyk, Sebastian Riedel oraz Kapela Góralska ?Sarpacka?.
Nagrań dokonano w lutym i w marcu tego roku w Jasnowicach koło Istebnej oraz  w studio Katofonia  Workshop w Katowicach, producentem płyty jest Leszek Winder.

Blues, który usłyszymy na płycie to muzyka płynąca z serc tych śląskich muzyków, a przeróżne jej barwy to niemalże 40 lat na scenie ? wspólne muzykowanie oraz współpraca także z innymi artystami, m.in.: SBB, Krzak, Dżem, Cree, Bezdomne Psy, Kwadrat, Apogeum, Józefem Skrzekiem, Tadeuszem Nalepą, Ireneuszem Dudkiem, Ryszardem Skibińskim, Ryszardem Riedlem, Zbigniewem Hołdysem, Martyną Jakubowicz, Elżbietą Mielczarek i innymi.

Śląska Grupa Bluesowa to formacja, w której składzie znajdziemy czołówkę śląskiej sceny bluesowej! Zespół regularnie koncertuje, a prawda, którą przekazuje w swojej muzyce i tekstach od lat trafia do coraz szerszej, wielopokoleniowej grupy sympatyków. Ostatni album wydany pod tą banderą ukazał się 2009 roku i nosił tytuł ?Pełnia Słońca?.

Na 22 października zaplanowany jest w Chorzowie koncert związany z premierą płyty ?Kolory Bluesa?, na którym usłyszymy wszystkich muzyków, którzy wzięli udział w nagraniach krążka, więcej szczegółów już wkrótce!