W połowie marca w studio MAQ Records Michał Kielak rozpoczął nagrania na swoją nową płytę. Wraz z zaproszonymi muzykami udało się zarejestrować 10 premierowych utworów.

Realizacją nagrań zajął się Michał Kuczera, koprodukcją, partiami pedal steel guitar, gitarą akustyczną, gitarą elektryczną i śpiewem Jakub Andrzejewski, partie pianina elektrycznego obsłużył Mistrz Krzysztof Głuch, na gitarze basowej i kontrabasie (oraz jednym utworze na syntezatorze) zagrał Paweł Muzzy Mikosz, perkusja i perkusionalia oraz kopalnia pomysłów i energii – Max Ziobro.

Paweł Muzzy Mikosz i Michał Kielak

W nagraniach udział wzięli znakomici goście.
Amiya – przepięknie zaśpiewała i napisała teksty w trakcie sesji, podobnie Adela Konop, która także zaśpiewała ale tekst napisała w domu. Z białoruskiego Mińska specjalnie przyjechali Vadim Haliulin i Dima Ustinowich, którzy zagrali na gitarach i perfekcyjnie obsługiwali grilla w trakcie sesji. Eugene Stepanov zagrał na gitarze basowej, Rafał Wasilewski z zespołu Runkee machnął energetyczne solo na gitarze, sekcje dętą zaaranżował i w saksofony dmuchał – Dariusz Rybka, organy Hammonda dograł Bart Szopiński, Sebastian Riedel zaśpiewał tekst Mirosława Bochenka i zagrał na gitarze, Leszek Winder gitarowo ubarwił jeden utwór, Mirek Rzepa zagrał na gitarze tak, że podczas nagrywania w reżyserce wszyscy stali zasłuchani i Alek Korecki – saksofony.

Paweł Mikosz, Vadim Halliulin, Dima Ustinovich, Sebastian Riedel, Michał Kielak, Kris Głuch, Mirek Rzepa, Kuba Andrzejewski

Nad wszystkim czuwał Michał Kielak, który zajął się produkcją płyty a przede wszystkim dołożył sporo dźwięków swojej harmonijki.

Foto: Amiya

Na efekt końcowy trzeba jeszcze będzie chwilkę poczekać. Trwa dopieszczanie materiału. Gdy wszystko zostanie pozytywnie zatwierdzone, płyta trafi do tłoczni a zaraz potem ukaże się w sprzedaży.

Proszę cierpliwie czekać. Warto!

Nagrania powstały przy wsparciu: Woody’s Backline, Easttop Music i Jangier Amp Tonemasters