The Road Dogs – Circle of blues

  1. Slave
  2. Circle of blues
  3. Zakrzewo
  4. Lila
  5. Mr. Slow Hand
  6. Morning Boogie
  7. Rodeo
  8. Waiting for the wind
  9. Ms. Aerospace
  10. Brother Rain

Skład: 

Sergey Skylarov – śpiew, gitara

Vadim Haliullin – gitary

Eugene Stepanov – gitara basowa

Maksim Marchenko – perkusja

Michał Kielak – harmonijka (1-3)

Gościnnie:

Michael D. Ward – gitara (5)

George Stankevich – gitara (8,10)

Nick Volynets – bass (5,10)

Sergey Streltsov – Rhodes Piano (10)

Po wielu koncertach i występach na międzynarodowych festiwalach bluesowych i jazzowych w Gruzji, Serbii, Czechach, Polsce i Rosji muzycy The Road Dogs prezentują kolejną, drugą płytę CD wydaną przez wytwórnię Flowers Records.

W ciągu sześciu lat, które minęły od wydania pierwszego albumu The Road Dogs, grupa się zmieniła. Nowym basistą został Evgeny Stepanov, który stał się autorem kilku piosenek na tej płycie. Gitarzysta Georgy Stankevich, zmarł na kilka miesięcy przed wydaniem płyty, jednak  Jego gitara i chórki zostały zarejestrowane i znajdują się na tym krążku.

Założyciele grupy pozostali bez zmian – gitarzysta Vadim Haliullin, frontman Sergey Sklyarov i perkusista Maxim Marchenko. 

Zaproszenie do nagrań gwiazd, spowodowało że płyta ma charakter międzynarodowy. Są to: Michael Ward autor tekstów i gitarzysta z USA, nagrał solo we własnej kompozycji.  I Michał Kielak, który nie tylko gra na harmonijce na tej płycie, ale także jest stałym członkiem grupy podczas wszystkich tras po Europie.

Wszystkie utwory na tym albumie łączy jedna rzecz – miłość muzyków do muzyki, którą komponują i wykonują, pasja życia i poszukiwanie sensu. Każdy miłośnik blues-rocka znajdzie coś dla siebie na nowej płycie The Road Dogs. Nie ma fałszu i pozorów. Dzięki temu albumowi muzycy podsumowują pierwszą dekadę grupy i nie zamierzają na tym poprzestawać.