Burmistrz – Jacek Gursz w imieniu swoim oraz organizatorów zaprasza serdecznie na Pierwsze Chodzieskie Dni Profilaktyki, które odbędą się w dniu 15 marca 2019 roku w godzinach 10.00 do 12.00 w Chodzieskim Domu Kultury. Ze względu na wysoko wyspecjalizowane grono organizatorów ich tematyka jest bardzo szeroka i obejmuje m. in.: profilaktykę uzależnień od dopalaczy, alkoholu, narkotyków,, Internetu, przemoc, cyberprzemoc, agresję, rozwiązywanie konfliktów, bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, a także konsekwencje i możliwą pomoc we wszystkich tych aspektach. Program skierowany jest głównie do dzieci i młodzieży jednak równie serdecznie zapraszamy Wszystkich dorosłych.
Całość podzielona jest na dwie części. W pierwszej- merytorycznej – przekazana zostanie wiedza w pigułce, na temat wymienionych wyżej zagadnień. Będzie to spotkanie z pracownikami Centrum Pomocy Specjalistycznej Remedium, Miejskiego Ośrodka Rozwiązywania Problemów Alkoholowych a także Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży. W trakcie prelekcji będą się odbywały konkursy tematyczne z nagrodami.
W drugiej części wystąpi dla mieszkańców wyjątkowy człowiek – Roman Puchowski. muzyk, kompozytor, free-styler, wirtuoz gitary DOBRO i techniki slide, miłośnik bluesa z Delty. „Gitarzysta roku” w tegorocznym plebiscycie Blues Top. Wszechstronna muzyczna osobowość, harmonijnie łączy w swojej twórczości tradycję i nowoczesność. Twórca i lider alternatywnej formacji Von Zeit. Jego solowe koncerty to totalny, przepełniony pozytywną energią performance. koncertował w Memphis, na słynnej Beale Street. Podczas swojej podróży od Memphis po Nowy Orlean, poprzez krainy mistrzów bluesa, komponował nowy materiał na kolejny solowy album. Szukając „śladów” takich legend jak Charley Patton, Son House czy samego Roberta Johnsona, odwiedził m.in. Crarksdale, Lula, Tunica, Friars Point, Vicksburg czy Hazelhurst, rodzinną miejscowość wspomnianego Roberta Johnsona. Cała ta „wyprawa” przyniosła Romkowi inspirację, której szukał. Przywiózł również stamtąd setki zdjęć z tych wszystkich magicznych miejsc, które odwiedził. Autorem zdjęć jest Romek oraz Jakub Bednarek, młody, utalentowany fotografik który z nim podróżował. Wybrane zdjęcia można obejrzeć na slide-show towarzyszącym koncertowi. Romkowi będzie towarzyszyć Michał Kielak, chodzieski muzyk grający na harmonijce ustnej.
Wstęp wolny! Serdecznie Wszystkich zapraszamy.