Białoruska grupa The Road Dogs ponownie odwiedziała Polskę. Zapraszamy na kilka koncertów The Road Dogs. Kilka z nich z gościnnym udziałem Michała Kielaka – harmonijka.

Jak już niektórym wiadomo, na koncerty do Polski przyjechał mój znakomity białoruski zespoł The Road Dogs. Tak wyglada Polska trasa:

09.07 – Piła – Blues Express Festiwal
09.07 – Zakrzewo – Blues Express
10.07 – Rataje k.Chodzieży – Tawerna Rataje*

13.07 – Olsztyn – Galeria Sowa

14.07 – Białystok – 6-Ścian PUB Sześcian

15.07 – Białystok – 6-ścian Pub

16.07 – Magdalenka

17.07 – Orla k.Hajnówki – Synagoga*

***- koncerty z Michał Kielak

Backline dzięki uprzejmości Jangier – Amp Tone Masters

Do zobaczenia!

THE ROAD DOGS

W swoim pierwszym wcieleniu grupa powstała w 2007 roku w Mińsku i była prawie całkowicie skierowana do blues-rock z lat siedemdziesiątych. W przyszłości styl muzyczny został rozszerzony do współczesnego bluesa i na dziś jest stop tradycji głównego bluesa, funku, soulu i госпела. „The Road Dogs” mają za sobą 10-letnie doświadczenie występów w klubach, na wielkich scenach, w różnych lokalnych i europejskich międzynarodowych bluesowuch festiwalach na Białorusi -„Mińsk Blues Festival”, Polsce („Suwałki Blues Festiwal”,”Blues Express Festiwal”), Czech – „Blues Aperitiv”,Gruzji.

W zeszłym roku grupa brała udział we wspólnym koncercie z Michałem Кielakiem w Białymstoku, w 6-Scian PUB. The Road Dogs – to piosenki w języku angielskim, w języku polskim i białoruskim, a także ironia i humor. 24 listopada 2017 roku grupa obchodziła swoje 10-lecie wielkim koncertem w Mińsku i w tej chwili pracuje nad nagraniem drugiego albumu.

Mieszkający w Chodzieży Michał Kielak, należy do grona najlepszych i

najbardziej rozchwytywanych harmonijkarzy w Polsce. Wielokrotnie nagradzany przez krajową branżę muzyczną. Laureat „Fryderyka” i 9-krotny laureat kategorii „Harmonijkarz Roku” w ankiecie Blues-Top.